Skuteczne sposoby, które pomogą Ci schudnąć

Nie istnieje żadna dieta cud czy magiczne tabletki, które sprawią, że w tydzień zrzucimy cały balast w postaci nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na początku musimy sobie uzmysłowić, że chudnięcie to proces, który musi trochę trwać i jednak sami musimy się nieco postarać, aby zauważyć jakieś efekty. Kluczowa jest zmiana nawyków żywieniowych oraz regularne ćwiczenia, dopiero wtedy możemy dodatkowo zastosować jakieś wspomagacze w postaci tabletek – ważne, by miały naturalny skład!

Ok, przejdźmy zatem do kilku sposobów, dzięki którym łatwiej i szybciej zrzucimy zbędne kilogramy.

1. Ustal jakich efektów oczekujesz!

To ważne, by jeszcze przed rozpoczęciem odchudzania dokładnie określić ile chcemy schudnąć oraz w jakim czasie. Oczywiście musimy myśleć realistycznie. Warto podkreślić, że bezpiecznie jest chudnąć 1-2 kg tygodniowo. Ustal tutaj duże cele np. 15 kilogramów mniej do wakacji oraz małe np. 1,5 kilograma w tydzień.

2. Myśl tak jakbyś już schudła

Na przykład idąc do sklepu kup sobie rozmiar mniejszą sukienkę czy spodnie, które staną się dodatkową motywacją. Myśl cały czas o tym jak zmieni się Twoje życie, gdy już zrzucisz te zbędne kilogramy i będziesz mieć szczupłą sylwetkę.

3. Wyeliminuj wymówki i znajdź motywację

Wymówki to Twój największy wróg odchudzania – „nie chce mi się”, „dziś pada, nie idę biegać”, „jestem zmęczona”, „jutro nadrobię ćwiczenia”, „to tylko jedno ciastko” itp. Musisz się ich całkowicie pozbyć lub też na każdą wymówkę znaleźć odpowiedni motywacyjny powód, by szybko wyrzucić ją z głowy.

4. Pamiętaj o śniadaniu!

Solidne śniadanie, które da nam energii i sprawi, że nie będziemy głodni przez dobrych kilka godzin to podstawa odchudzania! Jedząc rano śniadanie unikniesz późniejszych napadów głodu. Na początku będzie trudno jeść o wczesnej porze, gdy do tej pory tego nie robiłaś, ale z czasem się przyzwyczaisz.

5. Regularne godziny posiłków

Najlepiej zjadać niewielki posiłek co 3 godziny – jeśli przerwy są zbyt długie to nasz organizm zaczyna magazynować dodatkową energię właśnie w postaci tkanki tłuszczowej.

6. Pij duże ilości wody

Codziennie powinniśmy wypijać minimum 2-2,5 l wody, oczywiście jeśli ćwiczymy to wtedy zapotrzebowanie na płyny jest jeszcze większe. Woda oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga odchudzanie.

7. Jedz powoli

Nie każdy wie, że informacja o tym, że jemy dociera do naszego mózgu dopiero po kilkunastu minutach, dlatego też należy jeść każdy posiłek powoli, dzięki czemu zjemy znacznie mniej i szybciej będziemy syci. Ważne również, aby skupić się tylko na samym jedzeniu – nie na komputerze czy telewizji.

8. Nie jedz zbyt późno

Ostatni posiłek (lekki!) powinien być spożywany najpóźniej na 2-3 godziny przed pójściem spać – to ważne, aby nasz organizm zdążył przetrawić dostarczony pokarm.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *