Jak znaleźć motywację do odchudzania?

Znalezienie odpowiedniej motywacji (najlepiej kilku!) to gwarantowany sukces w procesie odchudzania. Dlaczego? Otóż każdego z nas prędzej czy później czeka ten gorszy moment, gorszy dzień czy gorszy tydzień. To całkiem normalne, szczególnie na samym początku, gdy tak naprawdę dopiero pracujemy nad nowym stylem życia i regularną aktywnością fizyczną. Jak i gdzie szukać motywacji do odchudzania?

1. Kwestie zdrowotne

Nic dziwnego, że ten powód znalazł się na samym początku, przecież to nasze zdrowie jest najważniejsze i decydując się zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy zawsze mieć na uwadze fakt, że osoby otyłe zmagają się z wieloma chorobami, a także są ciągle przemęczone i nie czują się najlepiej – również pod względem psychicznym – to wszystko wpływa na jakość naszego życia.

2. Ważne wydarzenie

Chodzi tutaj o dokładne sprecyzowanie, że na przykład chcemy zrzucić określoną ilość kilogramów do dnia naszego ślubu, spotkania klasowego, rocznicy ślubu, wymarzonych wakacji itp. Myślmy o tym dniu za każdym razem, gdy mamy ochotę przestać się odchudzać,

3. Poprawa jakości życia

Osoby otyłe często mają znacznie zaniżoną samoocenę, jest im trudno nawiązywać kontakty z innymi osobami, zwykle unikają tłumu ludzi i raczej wolą siedzieć w domu. Osoby z nadwagą czują się źle – zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Pomyśl, czy na pewno chcesz tak dalej żyć? Zastanów się jak bardzo zmieni się Twoje życie, gdy zrzucisz ten balast w postaci dodatkowych kilogramów!

4. Znajdź swojego osobistego motywatora

Najlepiej jest odchudzać się z kimś, aby wzajemnie się wspierać i motywować. Może to być Twoja przyjaciółka, chłopak, mama, siostra itp. Razem będzie Wam o wiele łatwiej i raźniej – będzie się nakręcać i cieszyć się z osiągniętych małych lub dużych sukcesów. Jeśli nie masz takiej osoby z otoczenia, możesz poszukać grupy wsparcia w internecie – mogą to być osoby z Twojego miasta lub z okolic, ale niekoniecznie. Na takim forum możesz zawsze opisać swoją sytuację i pożalić się, gdy masz gorszy dzień – znajdziesz tam nie tylko wsparcie, ale również wiele cennych porad.

5. Plan działania to podstawa!

Rozpoczęcie odchudzania tak z dnia na dzień wcale nie jest dobrym pomysłem. Właśnie przez takie działania ludzie tracą motywację i chęci i bardzo szybko rezygnują. Najpierw musisz dokładnie określić jaka jest Twoja nadwaga oraz ile chcesz schudnąć – oczywiście trzeba podawać realne wartości np. 6 kilogramów w ciągu 1 miesiąca (oczywiście wszystko zależy od poziomu nadwagi). Następnie dokładnie zaplanuj zarówno codzienną dietę, najlepiej z tygodniowym lub nawet miesięcznym wyprzedzeniem, a także zarezerwuj sobie min. 3 dni w tygodniu na treningi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *