Strona główna / Porady / Jak znaleźć motywację do odchudzania?

Jak znaleźć motywację do odchudzania?

Znalezienie odpowiedniej motywacji (najlepiej kilku!) to gwarantowany sukces w procesie odchudzania. Dlaczego? Otóż każdego z nas prędzej czy później czeka ten gorszy moment, gorszy dzień czy gorszy tydzień. To całkiem normalne, szczególnie na samym początku, gdy tak naprawdę dopiero pracujemy nad nowym stylem życia i regularną aktywnością fizyczną. Jak i gdzie szukać motywacji do odchudzania?

1. Kwestie zdrowotne

Nic dziwnego, że ten powód znalazł się na samym początku, przecież to nasze zdrowie jest najważniejsze i decydując się zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy zawsze mieć na uwadze fakt, że osoby otyłe zmagają się z wieloma chorobami, a także są ciągle przemęczone i nie czują się najlepiej – również pod względem psychicznym – to wszystko wpływa na jakość naszego życia.

2. Ważne wydarzenie

Chodzi tutaj o dokładne sprecyzowanie, że na przykład chcemy zrzucić określoną ilość kilogramów do dnia naszego ślubu, spotkania klasowego, rocznicy ślubu, wymarzonych wakacji itp. Myślmy o tym dniu za każdym razem, gdy mamy ochotę przestać się odchudzać.

3. Poprawa jakości życia

Osoby otyłe często mają znacznie zaniżoną samoocenę, jest im trudno nawiązywać kontakty z innymi osobami, zwykle unikają tłumu ludzi i raczej wolą siedzieć w domu. Osoby z nadwagą czują się źle – zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Pomyśl, czy na pewno chcesz tak dalej żyć? Zastanów się jak bardzo zmieni się Twoje życie, gdy zrzucisz ten balast w postaci dodatkowych kilogramów!

4. Znajdź swojego osobistego motywatora

Najlepiej jest odchudzać się z kimś, aby wzajemnie się wspierać i motywować. Może to być Twoja przyjaciółka, chłopak, mama, siostra itp. Razem będzie Wam o wiele łatwiej i raźniej – będzie się nakręcać i cieszyć się z osiągniętych małych lub dużych sukcesów. Jeśli nie masz takiej osoby z otoczenia, możesz poszukać grupy wsparcia w internecie – mogą to być osoby z Twojego miasta lub z okolic, ale niekoniecznie. Na takim forum możesz zawsze opisać swoją sytuację i pożalić się, gdy masz gorszy dzień – znajdziesz tam nie tylko wsparcie, ale również wiele cennych porad.

5. Plan działania to podstawa!

Rozpoczęcie odchudzania tak z dnia na dzień wcale nie jest dobrym pomysłem. Właśnie przez takie działania ludzie tracą motywację i chęci i bardzo szybko rezygnują. Najpierw musisz dokładnie określić jaka jest Twoja nadwaga oraz ile chcesz schudnąć – oczywiście trzeba podawać realne wartości np. 6 kilogramów w ciągu 1 miesiąca (oczywiście wszystko zależy od poziomu nadwagi). Następnie dokładnie zaplanuj zarówno codzienną dietę, najlepiej z tygodniowym lub nawet miesięcznym wyprzedzeniem, a także zarezerwuj sobie min. 3 dni w tygodniu na treningi.

Pamiętaj, że odchudzając się nie wolno zapominać o zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej. Te dwa elementy to podstawa, natomiast jeżeli chcesz przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, wówczas warto sięgnąć po naturalne tabletki na odchudzanie.

Zobacz także

Skuteczne sposoby, które pomogą Ci schudnąć!

Nie istnieje żadna dieta cud czy magiczne tabletki, które sprawią, że w tydzień zrzucimy cały …

Dodaj komentarz