5 powodów przez które nie możesz schudnąć

Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych powodów, przez które mimo wysiłku i wyrzeczeń trudno Ci zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdź czy popełniasz jeden z opisanych przez nas błędów i szybko go wyeliminuj, a na pewno w niedługim czasie efekty odchudzania się pojawią!

1. Picie kawy

Nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki mocnej kawy? Z jednej strony nic w tym dziwnego, bo „mała czarna” świetnie pobudza i równocześnie przyspiesza metabolizm. Okazuje się jednak, że nadmiar spożywanej w ciągu dnia kawy wpływa negatywnie na nasz nastrój oraz powoduje, że jesteśmy przemęczeni. Kofeina stymuluje produkcję adrenaliny, co w konsekwencji prowadzi do tego, że po dłuższym okresie czasu przybieramy na wadze. Nie można więc przesadzać z ilością kawy!

2. Jedzenie w trakcie pracy

Często przez nadmiar pracy nie jesteśmy w stanie odejść od biurka, przy którym zjadamy niezdrowe i szybkie przekąski. Musisz znaleźć czas na pełnowartościowy i zdrowy posiłek – co więcej należy go zjeść w ciszy i skupiając się tylko na daniu, w innym przypadku, gdy np. oglądamy telewizję lub pracujemy przed komputerem zjemy o wiele więcej lub jemy w pośpiechu co ma negatywny wpływ na nasz organizm. Jedząc w stresie, nasz organizm nie przyswaja ważnych składników odżywczych z pożywienia.

3. Hormony

Jeśli mimo wysiłku – zmiany nawyków żywieniowych i regularnych ćwiczeń nadal masz problemy z nadwagą i nie zrzuciłaś zbyt wiele, to odpowiedni moment by skonsultować się z lekarzem. Bardzo często za taki stan rzeczy odpowiadają zaburzenia hormonalne. Estrogen to hormon odpowiadający za obniżanie poziomu tłuszczu w organizmie, natomiast progesteron umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej podczas aktywności fizycznej. Niedobór któregoś z tych hormonów prowadzi do poważnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu.

4. Obsesja na punkcie odchudzania!

Bycie fit w dzisiejszych czasach jest bardzo modne, dlatego coraz więcej osób interesuje się zdrową dietą oraz wylewa siódme poty na siłowni. Niestety coraz częściej dochodzi również do sytuacji, gdy ten zdrowy styl życia staje się dosłownie naszą obsesją – przemęczamy swoje ciało wielogodzinnymi i zbyt częstymi treningami pomimo bólu, zmęczenia mięśni, czy innych dolegliwości. Niestety w ten właśnie sposób narażamy organizm na wiele chorób i zaburzenia prawidłowego funkcjonowania. Takie działania mogą przyczynić się do zastoju wagi lub nawet przybierania na masie. Pamiętaj, że Twój organizm musi mieć czas na regenerację!

5. Zakwaszenie organizmu

Częstą przyczyną przybierania na masie jest rozregulowany metabolizm wynikający z zakwaszenia organizmu. Jeśli w Twojej diecie przeważa mięso, nabiał i zboża to powinnaś co jakiś czas rezygnować z tych składników. Niewskazane są bowiem długoterminowe diety białkowe (popularne wśród sportowców). Powinnaś także każdego dnia spożywać wiele owoców i warzyw, a także zadbaj o nawodnienie organizmu min. 2 litry niegazowanej wody każdego dnia – regularnie ćwicząc oczywiście spożywanych płynów powinno być o wiele więcej!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *